Bărbat carbonizat în urma unui incendiu declanșat la o locuință din Cetățuia

Bărbat carbonizat în urma unui incendiu declanșat la o locuință din Cetățuia
Flăcările au distrus aproape 70% din imobil
Un incendiu soldat cu moartea unui bărbat în vârstă de 73 de ani a izbucnit, în noaptea de vineri spre sâmbătă, la o locuinţă din localitatea harghiteană Cetăţuia, comuna Sânsimion, a anunțat Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Harghita.
Potrivit unui comunicat al ISU Harghita, la faţa locului au intervenit pompierii militari şi civili din cadrul Detaşamentului Miercurea-Ciuc şi Serviciului Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă Sânsimion, fiind mobilizate trei autospeciale de stingere.
Locuința, distrusă aproape 70%
Ajunși la locul incendiului, pompierii au sesizat că incendiul se manifesta violent atât în interiorul casei, cât şi la nivelul acoperişului.
Incendiul a fost localizat şi lichidat, iar flăcările au distrus aproape 70% din imobil, precum şi bunurile aflate în interior.
În interior locuinței, echipajele de intervenţie au descoperit trupul carbonizat al unui bărbat de 73 de ani.
Cel mai probabil, incendiul a fost cauzat de jarul căzut dintr-o sobă metalică fără acumulare de căldură, relatază Agerpres.
Sursa: Realitatea de Harghita
Citește și:
- 11:47 - Revoluție în domeniul sănătății. Dosarul electronic al pacientului devine realitate după 36 de ani de așteptare
- 11:43 - Volodimir Zelenski a ajuns în România. Liderul de la Kiev va fi primit de Nicușor Dan la Palatul Cotroceni, la ora 13:30
- 09:55 - A murit Iulian Vrabete, basistul trupei Holograf
- 08:33 - George Simion va fi prezent joi la protestul minerilor din Târgu Jiu - VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News











