Într-o partidă amicală susținută, astăzi, la Miercurea Ciuc, s-au întâlnit FK Csikszereda (liga a doua) și Corona Brașov (liga a treia).

Gazdele din eșalonul superior s-au impus cu 4-2, 1-0 la pauză, la capătul unui meci spectaculos, așa cum o arată și scorul de altfel. Golurile harghitenilor au fost marcate de Jebari (min. 6), Bauza (minutele 49 și 71 – penalty) și Toni Suciu (min. 89 – penalty). Pentru brașoveni au punctat Manole (min. 72) și Toader (min. 87, din penalty). La 3-1 pentru Miercurea Ciuc, Diego Alupoaie a irosit o lovitură de pedeapsă. Miercuri, la Cheile Grădiștei, Corona va întâlni pe CSM Slatina, din Liga a 2-a.

Articolul precedentExclusiv, de la ora 21:00, la „Legile Puterii”: Raed Arafat, șeful DSU
Articolul următorCulisele statului paralel | Cum a fost CĂPUȘATĂ compania Transgaz – legăturile cu Grupul de la Monaco și foști ofițeri ai SRI. Ziariști, plătiți să asigure liniștea șefilor