După victoria răsunătoare din primul meci împotriva celor de la Ferencvaros din finala Erste liga, a urmat şi o înfrângere usturătoare. Ciucanii au pierdut aseară al 2-le meci cu scorul de 7-2 (5-2, 2-0, 0-0).

Meciul s-a decis încă din prima repriză când hocheiştii din ungaria conduceaudeja cu 5-2. În cea de-a doua repriză ungurii au mai dat două goluri, după care în cea de-a 3-a lucrurile s-au mai liniştit.

Golurile echipei din miercurea Ciuc au fost marcate de Rokaly şi Belov.

Următoarele meciuri se vor disputa la Miercurea Ciuc pe 20 şi 31 martie. Câştigătoarea competiţiei este declarată echipa care câştogă 4 meciuri din 7.

Articolul precedentOmul omorât de o ursoică la Crişeni ar fi vrut să îi fure puii. În Harghita se face comerţ cu pui de urs
Articolul următorGard electric împotriva urşilor, la Spitalul din Miercurea Ciuc