În etapa a 13-a a Ligii 2 de fotbal, FK Csikszereda Miercurea Ciuc a întâlnit, în deplasare, pe CS Mioveni.

Echipa antrenată de Valentin Suciu a terminat la egalitate, scor 1-1, rezultat stabilit încă de la pauză. Harghitenii au deschis scorul prin Bogdan Rotar, în minutul 7, iar gazdele au egalat prin Bogdan Rusu, din penalty. În minutul 51, Rotar a primit cel de-al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. FK Csikszereda Miercurea Ciuc este pe locul 13, cu 16 puncte. Pe 26 noiembrie, harghitenii vor întâlni, acasă, pe Universitatea Cluj-Napoca.

Sursa: Realitatea de Harghita

Articolul precedentVIDEO Noi dezvăluiri la „Culisele statului paralel”! Cristian Rizea, despre legăturile cu SRI și lumea politică ale unui important om de afaceri
Articolul următorCOVID-19. Bilanțul deceselor de la începutul pandemiei a trecut de zece mii, dintre care 131 în ultimele 24 de ore