FK Miercurea Ciuc a pierdut astăzi primul meci pe care l-a disputat în Liga a 2-a. Ciucanii au fost învinşi în deplasarea de la la Buzău cu scorul de 1-0.

A fost un derby al noupromovatelor în liga a 2-a, însă meciul a fost unul destul de spectaculos care s-a decis cu un gol marcat în repriza a 2-a.

Gloria Buzău și-a adjudecat cele trei puncte grație unui gol semnat de Tucaliuc, în minutul 64. Mijlocașul venit de la Viitorul a punctat cu un șut imparabil, de la marginea careului.

CM Gloria Buzău: D. Balauru – A. Gîţ, M. Ioniţă, S. Ghinga, Enescu – Vîlsan, Balgiu – C. Tucaliuc, D. Munteanu, Valentin Alexandru (cpt.) – R. Chipirliu
Rezerve: R. Stoian – Konate, D. Huiban, Pîrcălabu, L. Godin, Luptak, M. Calu
Antrenor: Ilie Stan

Csikszereda Miercurea Ciuc: D. Bordas – Palmeş, Bonifac, Slobodan, Akos – V. Szilard (cpt.), E. Gonzalez – N. Barta, Jebari, M. Szilard – T. Becze
Rezerve: Ljuljanovic – K. Szilard, C. Attila, S. Csongor, Mitra Szilard, B. Levente, H. Laszlo
Antrenor: Valentin Suciu

Articolul precedentACSH Gheorgheni a pierdut meciul din Liga Republicii Slovacia
Articolul următorPompierii harghiteni au dat autospecialele de stingere pe biciclete