Petrolul Ploiești a câștigat meciul cu Csikszereda, disputat la Miercurea Ciuc, luni, scor 2-1, în runda a patra din Liga 2.

Petrolul a deschis rapid scorul, după doar trei minute. Arbitrul Marius Chioran a decis să acorde penalty pentru ploieșteni, după ce grecul Intzidis l-a faultat pe Valentin Balint. Cel care a punctat din lovitura de la 11 metri a fost Armando Vajushi.

După doar jumătate de oră, în minutul 33, Armando Vajushi a înscris din nou, ducând scorul la 2-0. Albanezul a preluat la marginea careului și a șutat excelent, ajungând la patru goluri în actuala stagiune. Gazdele de la Miercurea Ciuc au redus din diferență în minutul 57, prin Juan Bauza, care a punctat cu un șut din mijlocul careului, din întoarcere.

Finalul de joc a adus câte o eliminare de fiecare parte. Valentin Balint a văzut al doilea galben pentru un fault dur, iar după doar două minute, Norbert Janos a fost eliminat direct pentru o intervenție periculoasă asupra portarului Petrolului.

Sursă: DigiSport