Într-un meci din cadrul Campionatului Naţional de hochei, Corona Braşov a reuşit să se impună, dupa prelungiri, la Miercurea Ciuc : 4-3 (2-1, 0-2, 1-0, 1-0). Golurile cucanilor au fost marcate de Becze, două şi Gecse în timp ce pentru ,,lupil” au înscris A. Mihaly, Trancă şi Borysenko două, unul în secunda 12 a reprizei de prelungiri, în inferioritate numerică.

Confruntarea a fost una foarte echilibrată, scorul a fost deschis de Corona Braşov prin Arpad Mihaly în minutul 4. Sport Club a egalat prin Tihamer Becze în minutul 13, care a fructuficat superioritatea, însă la prima pauză braşovenii au întrat în avantaj după ce Daniel Trancă a reuşit să întroducă pucul în aţe în minutul 18.

A doua repriză a aparţinut ciucanilor care au reuşit să întoarcă scorul prin golurile marcate de Hugo Gecse în minutul 21 şi Tihamer Becze în minutul 36.

cea de-a treia repriză a fost cea mai săracă în goluri, singurul a fost marcat de Corona prin Pavlo Borysenko în minutul 54. Tot el a adus victoria braşovenilor în secunda 12 a prelungirilor când a înscris cu toate că echipa lui se afla în inferioritate numerică.

Chiar dacă a pierdut, SC Miercurea Ciuc râmăne pe primul loc în clasamentul Campionatului Naţional de Hochei cu un punct în faţa rivalilor, însă cu 3 meciuri mai mult jucate.