Futsal Klub Odorheiu Secuiesc a reuşit să se impună în deplasare în faţa Informaticii Timişoara. Harghitenii au învins cu scorul de 2-1. Meciul a fost unul foarte greu, asta chiar dacă adversara din Banat are mari probleme financiare şi de lot.

Chiar dacă scorul nu o arată, meciul a fost la discreţia harghitenilor. Aceştia au deschis scorul prin Szécsi Barna în minutul 15 şi au fost egalaţi prin reuşita lui Adrian Nastai din minutul 33. Golul victoriei a venit în minutul 39, autor fiind Miklós Tamás.

Pe lângă cele două goluri, Futsal Klub Odorheiu Secuiesc a lovit şi de 4 ori bara, de două ori în aceiaşi fază. În ultimele două minute echipa din Harghita a jucat cu 5 oameni în teren, fără portar.

Meciul a făcut parte din etapa a 14-a a Ligii Naţionale de Futsal.

Articolul precedentVizita Papei Francisc la Şumuleu Ciuc văzută de Guvernul Maghiar ca o oportunitate de reconciliere istorică între România şi Ungaria
Articolul următorImperial WET Miercurea Ciuc a pierdut doi jucători, s-au transerat la CSM Târgu Mureș