Imperial WET Miercurea Ciuc a debuta cu o înfrângere în Main Round-ul UEFA Futsal Champions League. Ciucanii au pierdut meciul cu Sparta Praga cu scorul de 7-3.

Meciul a fost la discreţia cehilor, care la pauză conduceau deja cu 3-0. A 2-a repriză a fost mult mai spectaculoasă pentru că jucătorii harghitenii au început să înscrie şi ei. Toate cele 3 goluri ale ciucanilor au fost marcate în doar 4 minute între minutele 34 şi 38.

Pentru Imperial WET au marcat Hector 34’49”, Rakić 37’26” şi Florin Matei 38’35” din penalty.

Pentru Imperial WET Miercurea Ciuc urmează meciul cu Rekord Bielsko-Biała astăzi de la ora 21:00 şi duminică de la ora 18.30 împotriva celor Luxol St Andrews Futsal Club.
Toate meciurile se dispută la Praga în  „Arena Sparta”
Articolul precedentS-a cerut demisia liderului Partidului Civic Maghiar, János Mezei