Sport Club Miercurea Ciuc a cedat ieri pe teren propriu cel de-al 3-lea meci din finala Erste Liga. Ckiucanii au pierdut meciul cu scorul de 1-2 (0-1, 1-0, 0-1).

Meciul a fost unul foarte strâns, însă la final Ferencvaros s-a impus.

Ungurii au înscris primii, prin Adrian Toth, cu 7 secunde înainte de finalul primei reprize. Ciucanii au egalat prin Tihamer Becze, care a înscris în minutl 26, în superioritate. Golul victoriei celor din Ferencvaros a venit de la Marcus Perrier în minutul 48.

Meciul 4 al finalei se va disputa astăzi de la ora 18.30, tot la Miercurea Ciuc.

Articolul precedentÎncep lucrările de reabilitare și extindere a sistemului de apă canal la Bălan
Articolul următorBorboly Csaba: „În ultimii 10 ani suprafața pădurilor din județul Harghita a crescut cu 17%”