Sport Club Miercurea Ciuc a suferit ieri prima înfrângere din acest sezon de Erste Liga. Ciucanii au cedat în faţa echipeu ungure DEAC Budapesta, chiar pe patinoarul propriu.

Meciul a fost echilibrat, şi s-a decis în ultima repriză. La final tabela a arătat 0-3 (0-0, 0-0, 0-3). Toate golurile au fost marcate în primele 5 minute din cea de-a 3-a repriză, primele două în decurs de doar 25 de secunde.

Golurile ungurilor au fost marcate de Izacky min. 41, Berta min. 41 şi Sallo min. 46

Articolul precedentUn tânăr fără permis, care învăţa să conducă, este cercetat penal. Tată lui, la fel, pentru că i-a dat maşina.
Articolul următorVIDEO Un tânăr de 18 ani s-a bocat pe un traseu montan spre Piatra Singuratică