Sport Klub Miercurea Ciuc a fost învinsă ieri seară în deplasare de DEAC în play-off-ul Erste Liga. Scorul a dost 3-2 pentru echipa magiară.

După ce în urmă cu doar câteva zile ciucanii s-au impus acasă, tot cu 3-2, a venit rândul lor să se recunoască învinşi. Ca şi meciul de la Miercurea Ciuc, şi acesta a fost plin de răsturnări de situaţie, însă de această dată s-a terminat bine pentru unguri.

Scorul a fost deschis de Barna Sallo pentru DEAC, însă până la prima pauză Csanad Fodor a egalat, iar scorul a fost 1-1.

Repriza a 2-a a aparţinut echipei din Miercurea Ciuc. Tamas Biro a înscris cu un minut jumătate înaintea ultimei pauze, iar ciucanii au intrat în avantaj.

În repriza a 3-a rezultatul s-a schimbat din nou. Ungurii au înscris de două ori prin Tucotte şi Hari în superioritate, şi s-au impus cu scorul de 3-2.

Tot ieri, Ujpest s-a impus acasă în faţa Coronei Braşov cu 7-0.

În acest moment în clasamentul din play-off-ul Erste Liga conduce Ferencvaros, iar Sport Klub Miercurea Cius se află pe locul 2.

1. Ferencvaros 2 1 1 0 0 8:6 11
2. Csikszereda 3 2 0 0 1 8:5 9
3. Ujpest 3 1 0 1 1 13:8 5
4. Brasov 3 1 0 0 2 4:11 5
5. DEAC 3 1 0 0 2 6:9 3