Actualitate· 1 min citire

Bărbat mort după ce a fost lovit de o maşină

Bărbat mort după ce a fost lovit de o maşină

Bărbat mort după ce a fost lovit de o maşină

Realitatea de Harghita
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 26 nov. 2022, 10:03

Victima avea 37 de ani

În seara zilei de 25 noiembrie 2022, în jurul orei 19:00, polițiștii harghiteni au fost solicitați să intervină la un eveniment rutier, în localitatea Cristuru Secuiesc.

Echipa de cercetare, care s-a deplasat la fața locului, a constatat că un bărbat, de 25 de ani, din localitatea Avramesti,  în timp ce conducea un autoturism dinspre localitatea Secuieni către Municipiul Odorheiu Secuiesc, ar fi surprins și accidentat un bărbat, de 37 de ani, din localitate, care se deplasa pe drumul public în calitate de pieton.

Din păcate, în urma evenimentului, a rezultat decesul pietonului.
Polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor ce au dus la  producerea accidentului.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate