Actualitate· 1 min citire

Bărbat rănit, după prăbușirea unui bloc de beton

Bărbat rănit, după prăbușirea unui bloc de beton

Bărbat rănit, după prăbușirea unui bloc de beton

Realitatea de Harghita
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 12 dec. 2022, 15:18

Bărbatul a suferit mai multe leziuni și a fost transportat la spital

În această dimineață, în jurul orei 11,00, polițiștii harghiteni au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat de 56 de ani, din localitatea Remetea, în timp ce își desfășura activitatea, în calitate de angajat, pe un șantier din Municipiul Odorheiu Secuiesc, ar fi fost surprins de prăbușirea unei piese de beton, folosită în construcții, aflată în vecinătatea clădirii unde acesta era poziționat.

Bărbatul a suferit mai multe leziuni și a fost transportat la spital pentru a-i fi acordate îngrijiri medicale. Se efectuează în continuare cercetări pentru stabilirea cu exactitate împrejurărilor în care s-a produs evenimentul.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate