Actualitate· 1 min citire

Copaci căzuți pe cablurile de electricitate în două localităţi din Harghita

Copaci căzuți pe cablurile de electricitate în două localităţi din Harghita

Copaci căzuți pe cablurile de electricitate în două localităţi din Harghita

Realitatea de Harghita
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 4 iul. 2022, 11:09

Din fericire, nu au fost înregistrate victime

Ploaia torenţială, rafalele puternice de vânt şi descărcările electrice nu au creat probleme doar în Miercurea Ciuc, unde au lăsat aproximativ 2.000 de consumatori fără energie electrică, anunță ZIAR HARGHITA.

ISU Harghita informează că în localitățile Cozmeni și Misentea au căzut doi copaci pe cablurile de electricitate. La fața locului s-au deplasat pompierii voluntari din cele două localități și echipele de intervenție ale furnizorului de energie electrică. Totodată, un copac căzut în Parcul Central din Miercurea Ciuc. Din fericire, nu au fost înregistrate victime.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate