Actualitate· 1 min citire

Două incendii, acum, în județul Harghita

Două incendii, acum, în județul Harghita

Două incendii, acum, în județul Harghita

Realitatea de Harghita
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 28 aug. 2022, 13:46

O persoană s-a electrocutat

4 echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Odorheiu Secuiesc, cu trei autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD,  intervin pentru stingerea a 2 incendii, anunțate aproape concomitent, în localitatea Lueta.

Primul se manifestă la mai multe anexe gospodărești, pe o suprafață de aproximativ  800 mp; o persoană,  care s-a electocutat ușor (a atins un cablu electric), a primit îngrijiri din partea echipajului SMURD, fiind preluat și transportat la spital; cel de-al doilea incendiu s-a produs la o casă de locuit. În aceste momente, ambele incendii sunt localizate; se acționează pentru lichidare, în cooperare cu SVSU Merești, Lueta, Vlăhița, Căpâlnița.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate