Advertising
Fermierii vor primi un bonus de 10%, dacă prelucrază în țară produsele agricole

Fermierii vor primi un bonus de 10%, dacă prelucrază în țară produsele agricole
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 4 aug. 2022, 11:29
Fermierii vor primi un bonus de 10%, dacă aleg să prelucreze în țară produsele agricole. Plafonul va fi de 200 de milioane de euro. Anunțul a fost făcut de Nicolae Ciucă. Premierul a dat asigurări că producția de grâu din anul acesta va acoperi necesarul intern și va mai rămâne grâu și pentru export.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:19Fostul ministru Bogdan Ivan, implicat într-un accident cu un autobuz, în Bistrița
- 11:18Un microbuz plin cu români s-a prăbușit 10 metri într-o râpă, în Austria
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News


























