Actualitate· 1 min citire

Incendiu la o fabrică de lapte

Incendiu la o fabrică de lapte

Incendiu la o fabrică de lapte

Realitatea de Harghita
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 16 iul. 2022, 17:35

3 echipaje s-au deplasat la fața locului

Incendiu la fabrica de lapte din comuna Mărtiniș, sat Sânpaul.

S-au deplasat pentru intervenție 3 echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Odorheiu Secuiesc, cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD. A fost alertat SVSU Mărtiniș.

Update: Forțele care au ajuns la fața locului au constatat că este vorba de un incendiu izbucnit la un depozit al operatorului, care se manifestă pe o suprafață de cca. 80mp, în care se aflau depozitate materiale plastice (ambalaje, flacoane). Se acționează pentru lichidare. Din primele informații, nu sunt victime.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate