Advertising
MAGISTRAȚII NU VOR MAI IEȘI LA PENSIE LA 48 DE ANI. MINISTRUL MUNCII: ”VOM AVEA O CREȘTERE A VÂRSTEI DE PENSIONARE. VREM SĂ DUCEM VÂRSTA LA 65 DE ANI”

MAGISTRAȚII NU VOR MAI IEȘI LA PENSIE LA 48 DE ANI. MINISTRUL MUNCII: ”VOM AVEA O CREȘTERE A VÂRSTEI DE PENSIONARE. VREM SĂ DUCEM VÂRSTA LA 65 DE ANI”
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 11 iul. 2025, 08:58
Ministrul Muncii, a afirmat, că reforma pensiilor speciale va trebui reluată şi că ”este o certitudine” creşterea vârstei de pensionare pentru magistraţi, probabil la 65 de ani.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:41Protest în sistemul vamal: angajații declanșează grevă de avertisment timp de două ore
- 08:30Vremea face ravagii în Italia: o tornadă a speriat locuitorii din sudul țării
- 08:22Alarmă în satele României: urșii au dat iama în casele oamenilor. Ce spun localnicii
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News
























