Advertising
Salariile bugetarilor CRESC cu un sfert din diferența prevăzută de Legea 153. Anunțul premierul Nicolae Ciucă
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 19 aug. 2022, 09:36
Premierul Nicole Ciucă a anunțat, joi seară, că salariile tuturor bugetarilor se vor majora cu un sfert din diferenţa prevăzută de Legea 153. Șeful guvernului a explicat că astfel s-a reușit nivelarea unor inechități create de aplicarea legii.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:33Decizie istorică în New York: primarul a blocat majorarea chiriilor pentru aproape un milion de locuințe
- 13:17ALERTĂ pentru românii care călătoresc în Venezuela după cutremurele devastatoare: a fost emisă o atenționare de călătorie
- 10:57Moscova susține că a respins un atac record cu peste 600 de drone ucrainene: Moscova, Tula și Crimeea, vizate VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News


























