Advertising
George Simion contestă planul de închidere a centralelor pe cărbune: "Românii trebuie să iasă în stradă"

George Simion contestă planul de închidere a centralelor pe cărbune: "Românii trebuie să iasă în stradă"
Scris deRealitatea de Harghita
Publicat24 mar. 2026, 07:57
Sursărealitatea.net
George Simion atacă deciziile prin care statul român vrea să închidă centralele pe cărbune, de care depind locurile de muncă a mii de persoane! Liderul suveraniștilor spune că suntem în plină criză, iar singura soluție e ca românii să le ceară celor aflați la putere să plece.
Citește și
- 11:48Atac sângeros în Ucraina! Cel puțin 9 morți și peste 30 de răniți în bombardamente rusești
- 11:07Kim Jong Un anunță o nouă escaladare militară: Marina Coreei de Nord, echipată cu armament nuclear
- 10:25Nicușor Dan, ultimatum pentru partide: negocieri accelerate. SURSE: Desemnarea premierului, vineri, vot în weekend sau luni
- 10:22Rusia a lovit din nou sudul și centrul Ucrainei. Cel puțin 9 oameni au murit, iar peste 30 au fost răniți
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News

























