FK Csíkszereda a pierdut meciul de pregătire cu FC DAC din Slovacia. Scorul a fost 3-2 pentru slovaci, însă meciul a fost unul bun în care jucătorii ciucani au arătat că pregătirea are efect.

Începutul de meci a fost unul foarte bun, în primele 7 minute s-au înscris 3 goluri. FK Csíkszereda a deschis scorul în minutul 2 prin Illetve Bajkó din penalty. Însă jucătorii lui DAC au întost scorul în doar 3 minute prin Koštrna în minutul 4 tot din penalty şi  Čmelík în minutul 7. Antal a adus egalarea pentru Csíkszereda în minutul 37, şi la pauză s-a intrat cu scorul de 2-2.

A doua repriză a fost mai săracă. Golul victoriei lui DAC a venit în minutul 87 prin Ayong.

În acest meci FK Csíkszereda a folosit următoarea formulă: Bordás (Somogyi (57.) – Aszalos (Majzik 45.), Mitra, Lalic, Nemes (Papp 63.) – Veres (Jakab 60.), Eder (Casiadi 46.) – Csegőldi (László 46.),Pantovic (Pál 45.), Antal (Nagy 46.), Bajkó (Magyari 46.)

Astăzi, de la ora 12.00 FK Csíkszereda joacă un nou meci de pregătire cu FK Vojvodina din Serbia.

Articolul precedentScrisoare deschisă a românilor din Ţinutul Secuiesc pentru Guvern şi Preşedinte