Rapid a obținut toate cele trei puncte din deplasarea de la Miercurea Ciuc, 1-0 cu Csikszereda, în prima etapă a play-off-ului Ligii 2. Grație acestui succes, giuleștenii au urcat pe prima poziție în clasament, scrie Digisport.

Singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 16 și a purtat semnătura lui Adrian Bălan. Atacantul giuleștenilor a înscris cu o lovitură de cap plasată excelent, care nu i-a lăsat nicio șansă goalkeeper-ului gazdelor. Bauza a ratat cea mai mare ocazie a celor de la Csikszereda din prima repriză, iar Hlistei a trecut pe lângă majorarea avantajului în minutul 42.

În actul secund, cele două formații s-au întrecut în ocazii, însă tabela a rămas nemodificată până la final. Rapid a obținut singura victorie a primei runde din play-off-ul Ligii 2 și a urcat pe prima poziție, la egalitate cu U Craiova 1948, dar cu un golaveraj mai bun în faza finală a sezonului.