Advertising
470 de localități din România își vor moderniza sistemele de iluminat public cu fonduri de la AFM

470 de localități din România își vor moderniza sistemele de iluminat public cu fonduri de la AFM
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 14 dec. 2022, 09:54
Administrația Fondului pentru Mediu a publicat joi, 8 decembrie 2022, lista solicitanților ale căror cereri de finanțare au fost aprobate în cadrul Programului privind sprijinirea eficienței energetice și a gestionării inteligente a energiei în infrastructura de iluminat public – sesiunea deschisă în 25 octombrie 2021. Astfel, 470 dosare de finanțare aprobate în cadrul Programului Iluminat Public 2021.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:38Misiune contracronometru în Cheile Bicazului. Salvamontiștii caută doi turiști care s-au rătăcit într-o zona cu pericol de cădere în gol
- 18:26Vântul puternic a făcut prăpăd în județul Bihor. Mai mulți copaci au fost doborâți pe carosabil
- 12:52Ministerul Sănătății: recomandări esențiale pentru populație în timpul valului de caniculă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News


























