Advertising
Autoritățile din Austria vor confisca maşinile şoferilor care depășesc viteza legală și le vor scoate la licitație

Autoritățile din Austria vor confisca maşinile şoferilor care depășesc viteza legală și le vor scoate la licitație
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 6 dec. 2022, 11:02
Autoritățile din Austria vor confisca mașinile șoferilor care depășesc viteza legală și le va scoate la licitație. Măsurile vor fi luate gradual în funcție de cât de mult a fost depășită limita legală. Prin urmare, șoferii care depășesc cu 60 km pe oră limita de viteză în localitate vor avea mașina confiscată până la două săptămâni, conform noului plan al guvernului. În cazul unor abateri repetate sau dacă viteza depășește 80 km/h, limita legală din localități, mașina va fi confiscată definitiv și scoasă la licitație.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:21Caz cutremurător în Italia: mamă și fiică româncă, găsite moarte într-un apartament din Torino
- 11:05Subiecte la Evaluarea Națională 2026: elevii ar fi avut texte literare și cerință de rezumat la română
- 10:25Călătorie de coșmar spre Varna și Istanbul: trenul plecat din București a mers 115 kilometri în șase ore. Locomotiva a luat foc
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News


























