Bărbat prins, după ce a furat carne de 9.000 de lei, dintr-o gospodărie din Păuleni Ciuc

politia11523366039-1539771615
Poliţiştii Postului de Poliţie Păuleni Ciuc au identificat un bărbat de 38 de ani, din comuna Zăbala, judeţul Covasna, bănuit de sustragerea unor produse alimentare.
Din datele şi indiciile obţinute de poliţişti în anchetă până la acest moment rezultă că, în noaptea de 25/26.03.2019, cel în cauză ar fi pătruns în gospodăria unui localnic din comuna Păuleni Ciuc, de unde ar fi sustras o cantitate însemnată de produse din carne, cauzând un prejudiciu de aproximativ 9.000 de lei.În cauză se efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii de „furt calificat”, pentru care va fi propusă soluție legală prin Parchetul de pe lângă Judecătoria Miercurea Ciuc.
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News










