Advertising
Nicolae Ciucă, ședință de urgență cu echipa pe care o va conduce - Premierul desemnat depune în Parlament lista de miniștri

Nicolae Ciucă, ședință de urgență cu echipa pe care o va conduce - Premierul desemnat depune în Parlament lista de miniștri
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 23 nov. 2021, 09:56
Nicolae Ciucă a convocat, marți, o ședință de urgență cu echipa pe care o va conduce. Premierul desemnat a chemat la Palatul Victoria toți miniștrii validați de partide. Premierul desemnat depune astăzi în Parlament lista de miniștri și programul de guvernare. În noul executiv, PSD va avea cele mai multe, dar și cele mai importante ministere și funcții. Urmează audierea miniștrilor propuși și votul în plen.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:52Andrew și Tristan Tate cer să fie eliberați pe cauțiune. Dosarul de extrădare rămâne în analiză
- 20:30Ucraina lovește din nou în apropierea Moscovei. Sute de drone au vizat infrastructura strategică a Rusiei
- 20:03Piedone, mesaj devastator pentru Bolojan: „Cu asemenea reforme fără cap, nu repari statul. Distrugi o națiune întreagă!”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News


























