Şofer drogat prins de poliţişti, la Tuşnad

DrugTest-5000
La data de 24.07.2019, la ora 20:46, poliţiştii harghiteni au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat de 32 de ani, din municipiul Sfântu Gheorghe, judeţul Covasna, pe D.N.E. 578, pe raza localităţii Tușnad.
La testarea DrugTest a celui în cauză, aparatul analizator a indicat două recomandări de analize de laborator, motiv pentru care acesta a fost condus la Spitalul Judeţean Miercurea Ciuc, unde i s-au prelevate mostre biologice, pentru determinarea unor eventuale substanțe stupefiante, sau ale unor medicamente cu efecte similare acestora.În cauză a fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducere sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe.
Citește și:
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 15:56 - Alexandra Păcuraru, după hotărârea CNA de a menține decizia de retragere a licenței televiziunii Realitatea PLUS: „Au fost pregătiți să respingă orice argument! Au câștigat doar prima luptă”- VIDEO
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News










