Tânăr din Ungaria, mort la un centru Wellness din Băile Tuşnad

ambulanta-accident
Un adolescent de 15 ani, din Ungaria, a murit, luni, la Centrul Wellness de la Băile Tuşnad, după ce a suferit un stop cardiorespirator, în cauză fiind deschis un dosar penal.
"Aseară, în jurul orei 17,30, la un centru SPA din staţiunea Băile Tuşnad, un adolescent de 15 ani, din Ungaria, a decedat, se pare din cauze medicale, fără suspiciuni, de faţă fiind părinţii, bunicii şi fratele victimei. În cauză a fost înregistrat un dosar penal, în care sunt efectuate cercetări sub aspectul comiterii infracţiunii de ucidere din culpă, la finalizare urmând să fie propusă soluţie legală prin Parchetul de pe lângă Judecătoria Miercurea Ciuc"
, potrivit Biroului de Presă al IPJ Harghita.Purtătorul de cuvânt al IPJ Harghita, Gheorghe Filip, a declarat, pentru Agerpres, că băiatul înota împreună cu fratele său, când, la un moment dat, s-a dus la fund, fără să fi fost împins sau lovit.Imediat, adolescentul a fost scos la suprafaţă şi a intervenit pentru resuscitare un medic aflat în incintă, după care un echipaj de la Serviciul de Ambulanţă, dar manevrele nu au avut efect.Gheorghe Filip a spus că diagnosticul a fost stop cardiorespirator neresuscitabil, scrie Agerpres.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News














