Advertising
Radu Miruță: „Toți militarii români au fost retrași din Irak. NATO s-a ocupat de evacuarea acestora”

Radu Miruță: „Toți militarii români au fost retrași din Irak. NATO s-a ocupat de evacuarea acestora”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 21 mar. 2026, 15:40
Radu Miruță a anunțat că toți militarii români au fost retrași din Irak. Ministrul Apărării a precizat că NATO a coordonat evacuarea a 117 membri ai forțelor armate române și a doi angajați MAE, pe fondul intensificării luptelor în Orientul Mijlociu.
Citește și
- 13:52Grindeanu se delimitează de modelul Bolojan: „Reforma administrației nu înseamnă oameni dați afară”
- 13:36Sorin Grindeanu a spus clar: „PSD nu va vota un guvern din care nu face parte”
- 13:32PSD a decis să intre la guvernare și îl propune pe Sorin Grindeanu premier: „Nu vom sta cu căciula în mână în fața nimănui”
- 12:34Predoiu, reacție după tensiunile din PNL: „Nu voi contesta o eventuală excludere”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News


























