Advertising
Corona Brașov a câștigat Cupa României la hochei pe gheață
28 ian. 2024, 22:00

Corona Brașov a câștigat Cupa României la hochei pe gheață
Corona a învins, cu 5-3, pe ACSH Gheorgheni
Echipa de hochei pe gheață Corona Brașov a câștigat, în această seară, Cupa României. Este cel de-al 4-lea trofeu al formației brașovene.
Într-o finală care a avut loc la Gheorgheni, Corona Brașov a învins chiar echipa gazdă ACSH, scor 5-3, pe reprize 1-1, 1-0, 3-2. Golurile brașovenilor au fost marcate de Valchar (3), Cornet și Gajdo. Corona a ajuns în finală după ce ieri a zdrobit, în semifinale, pe Steaua, scor 7-1. Pentru formația antrenată de Dave MacQueen urmează trei meciuri în Ungaria, în Erste Liga, pe 1, 2 și 4 februarie.
Foto: Facebook / Corona Brașov
Citește și:
- 19:33 - Cristian Chivu, desemnat antrenorul sezonului în Serie A după ce a câștigat eventul cu Inter Milano
- 14:31 - Final de eră la Manchester City. Pep Guardiola pleacă după 10 ani și 20 de trofee cucerite
- 12:40 - Surprize majore în lotul Angliei pentru Mondiale. Tuchel lasă în afară nume importante și mizează pe decizii neașteptate
- 10:50 - Gigi Becali, atac la Valeriu Iftime după declarațiile despre FCSB: „Întrebați-l înainte cât a băut”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News














