FK Csikszereda Miercurea Ciuc a început cu o înfrângere sezonul de Liga a 2-a

67631532_350369669188911_4471927284399341568_n
FK Miercurea Ciuc a pierdut astăzi primul meci pe care l-a disputat în Liga a 2-a. Ciucanii au fost învinşi în deplasarea de la la Buzău cu scorul de 1-0.
A fost un derby al noupromovatelor în liga a 2-a, însă meciul a fost unul destul de spectaculos care s-a decis cu un gol marcat în repriza a 2-a.Gloria Buzău și-a adjudecat cele trei puncte grație unui gol semnat de Tucaliuc, în minutul 64. Mijlocașul venit de la Viitorul a punctat cu un șut imparabil, de la marginea careului.
CM Gloria Buzău:
D. Balauru - A. Gîţ, M. Ioniţă, S. Ghinga, Enescu - Vîlsan, Balgiu - C. Tucaliuc, D. Munteanu, Valentin Alexandru (cpt.) - R. Chipirliu
Rezerve:
R. Stoian - Konate, D. Huiban, Pîrcălabu, L. Godin, Luptak, M. Calu
Antrenor:
Ilie Stan
Csikszereda Miercurea Ciuc:
D. Bordas - Palmeş, Bonifac, Slobodan, Akos - V. Szilard (cpt.), E. Gonzalez - N. Barta, Jebari, M. Szilard - T. Becze
Rezerve:
Ljuljanovic - K. Szilard, C. Attila, S. Csongor, Mitra Szilard, B. Levente, H. Laszlo
Antrenor:
Valentin Suciu
Citește și:
- 10:45 - Rică Răducanu, devastat de durere: ”S-a dus Mircică al meu. Să le povestiţi, tată, la toţi cine a fost Mircea Lucescu”
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 18:18 - Românii protestează pașnic, miercuri, în fața sediului CNA. Oamenii sunt revoltați de decizia de suspendare a licenței realitatea Plus
- 16:41 - Situație critică pentru Mircea Lucescu: medicii au descoperit AVC-uri și trombembolism pulmonar
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News











