ACSH Gheorgheni a reuşit să învingă ieri lanterna roşie din play-out-ul Erste Liga. Victoaria a venit în prelungirile partidei, prin golul de aur, după ce la sfârşitul celor 3 reprize regulametare scorul a fost egal, 3-3.

Meciul disputat la Gheorgheni contra ungurilor de la HC Vasas a început bine pentru hocheiştii harghiteni. După niciun minut, Vorobyev a înscris, iar scorul la prima pauză a fost 1-0 pentru ACSH Gheorgheni.

Repriza a 2-a s-a încheiat cu scorul de 1-1 după ce Daradics a înscris pentru Gheorgheni iar Badok pentru HC Vasas.

În ultima repriză Badok a făcut dubla, iar la finalul celor 3 reprize scorul a fost 2-2.

Prelungirile au fost foarte scurte, după doar 40 de secunde Vorobyev a înscris din nou, iar echipa de Gheorgheni s-a impus cu scorul de 3-2.

În acest moment, ACSH gheorgheni se află pe locul 2 în play-out-ul Erste Liga, cu 15 puncte după 6 meciuri.

1. Fehervari Titanok 5 2 3 0 0 11:5 18
2. Gyergyoi 6 3 1 0 2 20:11 15
3. DAB 6 3 0 0 3 17:18 11
4. Vienna II 5 2 0 1 2 11:16 8
5. Hokiklub Budapest 5 1 1 1 2 12:14 6
6. Vasas 5 0 0 3 2 10:17 3

Articolul precedent12 şcoli din Harghita au grupuri sanitare necorespunzătoare
Articolul următorULTIMA ORĂ: Starea drumurilor din Harghita la mai bine de 12 ore de când a fost dat Codul Galben