Hocheiștii de la CSM ”Dunărea” Galați au câștigat primul meci din semifinalele Campionatului Național după ce s-au impus categoric, scor 6-1 (1-1, 4-0, 1-0), în fața formației ACSH Gheorgheni – locul 4 în sezonul regulat.

Echipa harghitenă au deschis scorul, în minutul 13, prin Goga – fost ”dunărean”, din superioritate numerică, iar în minutul 19, Baskov, a egalat, scor cu care s-a intrat la prima pauză. Celelalte goluri au fost marcate de: Hildebrand (superioritate), Neznamov – 2 (unul în inferioritate) și Zabludovschy – 2 goluri, scrie www.viata-libera.ro.

Astăzi, de la ora 18.30, tot la Galați va avea loc al doilea meci al semifinalei dintre CSM Galați și ACSH Gheorgheni.

Semifinala se joacă pe sistemul ”trei din maximum cinci partide”, după cele două de la Galați, următoarele două se vor disputa la Gheorgheni, iar dacă este nevoie și de al cincilea, acesta se va juca la Galați.