Joc încântător al hocheiştilor de la ACSH Gheorgheni în faza de play-out al Erste Liga. Harghitenii au înncins în cel de-al 2-lea meci din play-out cu 7-0 (2-0,3-0,2-0) pe EV Vienna Capitals II.

Jocul disputat la Gheogheni a fost în totalitate la dictreţia gazdelor, care au câştigat toate cele 3 reprize. La prima pauză scorul a fost 2-0 după reuşitele lui Constantin şi Ferencz. În repriza a2-a au punctat Czergo, Karpus şi Vorobyev, astfel că s-a făcut 5-0. În ultima repriză Vorobyev a mai înscris de două ori, a reuşit hatrick-ul, şi a închis tabela la 7-0.

Cu această victorie ACSH Gheorgheni a urcat pe locul 2 în play-out-ul Erste Liga, cu două victorii din tot atâtea meciuri.

1. Fehervari Titanok 3 1 2 0 0 6:3 13
2. Gyergyoi 2 2 0 0 0 14:2 10
3. Hokiklub Budapest 3 1 1 1 0 8:6 6
4. DAB 2 0 0 0 2 2:8 2
5. Vienna II 3 0 0 1 2 3:13 2
6. Vasas 1 0 0 1 0 3:4 1
Articolul precedentForumul Civic al Românilor cere stoparea instaurării „co-suveranității Ungariei” în Ţinutul Secuiec