Csikszereda Miercurea Ciuc, campioana României la categoria sub 19 ani, a fost eliminată în primul tur al Youth League, scrie Digisport.

Csikszereda a pierdut, miercuri, manşa retur cu Angers, scor 0-3, în Franța.

Au marcat pentru Angers: Lgharbi 56’, Nadje 61’, 83’ (VIDEO).

În meciul tur, disputat, la 29 septembrie, la Miercurea Ciuc, s-a impus tot echipa franceză, cu 2-0.A fost o experiență bună pentru noi, prima la nivel internațional, într-o atmosferă internațională, cu 4.000 de spectatori în tribunele arenei Raymond Kopa din Angers, a fost mesajul postat de Csikszereda pe site-ul oficial.

Csikszereda a fost debutantă în Youth League. Echipa din Miercurea Ciuc a câştigat, la 13 iunie, la Centrul Naţional de Fotbal Mogoşoaia, Liga Elitelor U19, după ce a învins în finală formaţia Viitorul Constanţa, scor 2-1.

SURSĂ: DIGISPORT

Articolul precedent6 posturi scoase la concurs de Direcția Județeană de Statistică Harghita
Articolul următorPSD anunță o sustinere guvernamentală pe termen limitat, până la alegerile anticipate din primăvară