În etapa a 18-a a Ligii a 2-a de fotbal, FK Csikszereda s-a deplasat la Avrig, pentru confruntarea cu CSC 1599 Șelimbăr.

Harghitenii aveau nevoie neapărat de o victorie pentru a avea șanse reale la calificarea în play-off-ul ligii secunde. Și au obținut-o fără mari emoții, dar în repriza a doua, întrucât scorul la pauză a fost 0-0. Pentru ciucani au marcat Jelena (min. 57), Schieb (min. 77) și Hernando (min. 90+1).

Cu o etapă înaintea finalului sezonului regular, Miercurea Ciuc este pe locul 6, cu 32 de puncte, iar Șelimbăr este pe locul 12, cu 23 de puncte.Runda următoare, FK Csikszereda va primi vizita celor de la FC Brașov, în timp ce sibienii se vor deplasa la Viitorul Pandurii.