Campioana României la handbal masculin, Dinamo Bucureşti, a învins în deplasare formaţia poloneză Orlen Wisla Plock, cu scorul de 28-26, miercuri seara, în Grupa A a Ligii Campionilor la handbal masculin.

Dinamo a obţinut a doua victorie în tot atâtea etape, după ce a controlat jocul, iar la pauză a avut un gol avans pe tabelă, 12-11.

Bucureștenii s-au desprins în minutul 55 la 25-20 și au gestionat bine finalul de meci. Cele mai multe goluri în tabăra dinamoviştilor au fost înscrise de Stanislav Kasparek – 5 și Haukur Thrastarson – 4. Joi se vor juca în grupa A partidele Veszprem – Paris Saint-Germain Handball, Fredericia Handbold Klub – Sporting Lisabona.

Dinamo va susține următorul meci pe 26 septembrie, acasă, cu Eurofarm Pelister Bitola.

Articolul precedentALERTĂ ÎN UNGARIA! DEBITUL DUNĂRII CREȘTE ZILNIC. AUTORITĂȚILE ROMÂNE DAU ASIGURĂRI CĂ NU EXISTĂ PERICOLUL UNOR VIITURI
Articolul următorPARLAMENTUL EUROPEAN VA ACORDA AJUTOARE FINANCIARE DUPA INUNDAȚIILE DEVASTATOARE