În meciul 3 din sferturile de finală ale Erste Liga la hochei pe gheață, Corona Brașov s-a deplasat la Miercurea Ciuc aseară.

Brașovul a câștigat deplasarea din Harghita, scor 5-2, pe reprize 1-1, 2-0 și 2-1. Golurile brașovenilor au fost marcate de Schaber, Valchar, Domingue (2) și VanWormer. Gazdele au punctat prin Becze și Stach. După acest succes, Corona Brașov conduce la general cu 2-1. Meciul 4 va avea loc vineri seara, tot la Miercurea Ciuc. Iar duminică seara are loc meciul 5, la Brașov. Calificarea se decide după sistemul „cel mai bun din 7 meciuri”.

Articolul precedentAlexandra Păcuraru: „Această minune a lui Dumnezeu, care este România, ar putea fi distrusă pentru totdeauna”
Articolul următorMăsuri de ordine publică la meciul de fotbal din Miercurea Ciuc