După eșecul de duminică, scor 1-2 din prelungiri, Corona a obținut, aseară, o victorie foarte importantă. Meciul 2 de aseară a avut loc tot în Harghita.

Corona Brașov a învins cu 4-3, în prelungiri. Gheorgheni a deschis scorul, prin Orban. Brașovul a revenit senzațional și a condus cu 3-1 la finalul reprizei a doua. Golurile oaspeților au fost marcate de Koger, Valchar și Gajdo. Schaber a ratat și un penalty la scorul de 1-1. În ultima repriză, gazdele au egalat după reușitele lui Sarpatki și Csaszar. Brașovul a obținut victoria prin care a egalat la general în secunda 48 a prelungirilor, după golul lui VanWormer. Următoarele meciuri vor avea loc sub Tâmpa, pe 9 și 10 martie. În cealaltă semifinală, Ferencvaros a făcut 2-0, la general, după succesul din meciul 2 cu Budapesta Akademia și are următoarele două confruntări acasă.

Articolul precedent”Voi reveni mai puternic!”, a scris Neymar pe rețelele sociale după ce a aflat că nu va mai juca în acest sezon!
Articolul următorPetiţie semnată de 104 firme din Miercurea-Ciuc, nemulţumite de proiectul de reabilitare a unei străzi