Hochei Klub Gheorheni a pierdut în meciul de pregătire disputat pe gheața din Braşov. Scorul a fost 3-2 (1-1/1-0/1-1).

În fața câteva sute de fani prezenți în tribunele Patinoarului Olimpic Brașov, echipa Coronei a prestat un joc foarte bun, fiind mereu la conducere pe tabela de marcaj.

Matyas Biro a deschis scorul în prima repriză, în minutul 2’04, fructificând o fază la care au mai contribuit canadienii Chase Harrison și Cody Fowlie. Totuși, până la prima pauză, oaspeții au reușit să egaleze.

În cea de-a doua repriză, fundașul canadian Nelson Armstrong a readus Corona în avantaj, în minutul 32’06, după un șut puternic la colțul scurt al porții apărate de Gellert Ruczuj.

În repriza a treia, oaspeții au forțat egalarea, reușind să aducă scorul la 2-2.
Însă, în minutul 51’22, Peter Balazs a reușit să readucă Corona în avantaj, după un gol spectaculos în inferioritate numerică, după ce a depășit mai mulți adversari.

Articolul precedentFK Csikszereda Miercurea Ciuc, egal cu o echipă abia retrogradată din Liga 1
Articolul următorCOD GALBEN de furtuni şi grindină în 17 județe, printre ele şi Harghita