În etapa a 9-a a Ligii 2 de fotbal a fost programată, ieri dimineață, la Constanța, confruntarea dintre echipa locală Unirea şi FK Csikszereda.

Harghitenii s-au impus cu 2-1, scor stabilit încă de la pauză. Schieb a marcat cele două goluri ale oaspeților în minutele 8 şi 19. Gazdele au redus din diferență în minutul 45+2, prin Ardelean. După acest succes, Miercurea Ciuc a urcat pe 14, cu 9 puncte, în timp ce Unirea rămâne pe 17, cu 4 puncte.

Articolul precedentCulisele statului paralel – Ludovic Orban, dezvăluiri incendiare: de ce l-a protejat pe Klaus Iohannis – duminică, ora 21:00
Articolul următorCOVID-19. Peste 8.500 de cazuri noi de SARS-COV-2 în ultimele 24 de ore! Situația în fiecare județ