Csikszereda și CSC Șelimbăr s-au înfruntat în ultimul meci al etapei a 15-a din Liga 2, iar sibienii au avut câștig de cauză din acest duel, scrie DIGISPORT.

Șelimbăr a învins-o pe Csikszereda, după ce Octavian Ursu a înscris golul de 2-1 în prelungirile partidei.

Prima repriză a meciului dintre cele două formații a fost dominată de Șelimbăr. Ciocâlteu și Youri au ratat cele mai importante ocazii pentru gruparea antrenată de Claudiu Niculescu.

Repriza a doua a meciului a început cu Ciocâlteu care a lovit bara în minutul 47, ca în minutul 53 Octavian Ursu să deschidă scorul cu un șut din partea stângă a careului.

Avantajul nu a durat mult, pentru că ”Ciucanii” au primit lovitură de la 11 metri în minutul 58, după o cădere în careu a lui El-Sawy. Lorant Kovacs a transformat penalty-ul, iar partida se îndrepta spre o remiză.

Octavian Ursu nu a fost de acord și a înscris un gol spectaculos pe final de joc. Acesta a plasat în stânga portarului mingea de 2-1, în minutul 90+4 și astfel Șelimbăr s-a impus în meciul din etapa a 15-a din Liga 2.

În urma rezultatului din etapa a 15-a a Ligii 2, Csikszereda ocupă locul șase, cu 25 de puncte, în timp ce Șelimbăr se află pe poziția a 10-a, cu 21 de puncte.

Csikszereda: Gyenge – Takacs, Kelemen, Apro, Vita – Mickael, Kovacs L- Gal-Andrezly, Jebari, El-Sawy – Jelena Richard

Rezerve: Karacsony – Kovacs M, Klemen, Pîrvulescu, Attila, Szilard, Ivanovici, Marvin, Stancic

Antrenor: Francisc Dican:

Șelimbăr: Silveanu – Monea, Dandea, Crișan, Riza – Ion, Alexandru – Manole, Buzan, Ciocâlteu – Gele Youri

Rezerve: Mitrovic – Raicea, Cîrstean, Ursu, Arhirii, Natea, Man, Vișa, Curtean

Antrenor: Claudiu Niculescu

Articolul precedentVremea 29 noiembrie – Precipitații în majoritatea regiunilor. Unde va NINGE
Articolul următorCea mai puternică legumă: previne cancerul de colon, plămâni și stomac. Costă doar 2 lei în piețe!