Într-un meci amical susținut, astăzi, la Miercurea Ciuc, FC Brașov a întâlnit liderul Seriei a V-a din Liga a 3-a, Odorheiu Secuiesc. Formația antrenată de Călin Moldovan s-a impus fără emoții, scor 3-1, la pauză 1-0. Golurile stegarilor au fost marcate de Horia Popa în minutul 28, și Negrean, în minutele 51 și 59. Antrenorul Călin Moldovan s-a declarat mulțumit de prestația echipei.

A fost un meci bun de pregătire, un meci bun pentru perioada în care ne aflăm. Nu ne interesa neapărat rezultatul, ci jocul prestat. Sunt mulțumit de implicarea băieților, cât şi de ceea ce punem în practică în teren. Am marcat trei goluri, dar am ratat şi foarte multe ocazii. Este o etapă în pregătirea noastră pentru sezonul de primăvară. Muncim, încercăm să punem în teren ceea ce discutăm la antrenamente. Încă avem foarte mult de muncă. Facem paşi importanți înainte. Toți băieții m-au mulțumit, atât din punct de vedere al implicării, efortului, atitudinii, cât şi din punct de vedere tehnico-tactic. Un antrenament bun, dar doar un antrenament. Avem de lucru în continuare. Toate aspectele trebuie îmbunătățite. Niciodată nu putem spune că nu mai avem de lucru”, a menţionat antrenorul braşovenilor, Călin Moldovan.

În primele două partide de verificare ale lunii ianuarie, galben-negrii au mai învins, în cantonamentul de la Târgu Secuiesc, pe ASF Zărnești și formația locală din județul Covasna. În cel de-al patrulea meci de pregătire, FC Brașov va întâlni, vineri, la Sfântu Gheorghe, pe Sepsi 2 OSK.

Articolul precedentINTERVIU JO 2022: Eduard Novak: „Cu investiţii în infrastructură putem spera la medalii la JO de iarnă peste 10-15 ani”
Articolul următorRomânii care îngrijesc bolnavi de cancer vor putea beneficia de concediu medical