SR Brașov, echipa de liga a treia de fotbal, a suferit, astăzi, a doua înfrângere în amicalele de iarnă, fiind învinsă cu scorul de 2-1 (1-1) de FK Csikszereda într-un meci disputat la Sf.Gheorghe.

Golul echipei brașovene a fost marcat de Linguraru în minutul 22, în timp ce pentru harghiteni au punctat Apro (min. 14) și Kovacs (min. 58).

Am întâlnit categoric cel mai puternic adversar din amicale, o echipă care trage la play-off în eșalonul secund. Am avut o primă repriză bună în care am reușit să ținem piept adversarului și să jucăm aproape de la egal la egal, cu un gol marcat de noi dintr-o fază frumoasă. Sunt mulțumit de aportul jucătorilor, s-a remarcat azi forța grupului, exact ceea ce mi-am dorit să văd și să schimb față de meciul de la Breaza. Am schimbat puțin și așezarea tactică, lucru ce a dat la fel roade.

Din informațiile mele, marți va semna Stoian, un jucător de care avem mare nevoie. Revin și accidentații Căucă, Olteanu și Răchișan, iar 2 dintre ei cel mai probabil vor evolua în următorul amical.  Suntem pe drumul cel bun și sunt mulțumit de tot ce am văzut azi. Sper să fim feriți de accidentări, pentru că este o perioadă solicitantă în care trebuie să luăm multe meciuri amicale deoarece ne lipsește o bază, iar băieții sunt foarte încărcați fizic. Dacă o să reușim să continuăm la fel de inspirați pregătirea, să avem suporterii și conducerea alături, sunt încrezător în salvarea de la retrogradare, pentru că singur nu pot duce această luptă”, a declarat antrenorul galben-negrilor, Sorin Corâiu, pentru pagina oficială de facebook.

Sursă text : Facebook / SR Brașov
Sursă foto: FK Csikszereda
Articolul precedentBilanț coronavirus 19 februarie: 12.319 cazuri noi și 148 decese