Actualitate· 1 min citire

64 de jandarmi au încheiat activitatea de pregătire și sunt gata de misiune

64 de jandarmi au încheiat activitatea de pregătire și sunt gata de misiune

64 de jandarmi au încheiat activitatea de pregătire și sunt gata de misiune

Realitatea de Harghita
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 24 mai 2021, 20:09

Cursurile s-au desfășurat în perioada 10 – 21 mai

La sfârșitul săptămânii trecute, 64 de jandarmi au finalizat cu succes „Cursul de formare a Tehnicienilor de Intervenţie Profesională”, activitate care s-a desfășurat în perioada 10 – 21 mai a.c., atât la sediul Centrului de Perfecționare a Pregătirii Cadrelor Jandarmi Gheorgheni, cât și la catedra Ordine și Siguranță Publică Sfântu Gheorghe.

„Suntem bucuroși de fiecare experiență de acest gen, deoarece avem ocazia de a fi conectați la provocările cu care se confruntă colegii noștri și ne dorim ca ei să aplice cu încredere cele învățate împreună!”, au transmis reprezentanții CPPCJ Gheorgheni.

Sursă: Ziar Harghita

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate