Cea mai rece dimineață din această iarnă, în județele Covasna și Harghita

Cea mai rece dimineață din această iarnă, în județele Covasna și Harghita
Cel mai frig a fst la Miercurea Ciuc, -23 de grade celsius
În localitățile din județele Covasna și Harghita s-au înregistrat, astăzi, cele mai scăzute temperaturi din această iarnă.
Cel mai frig a fost la Miercurea Ciuc, în județul Harghita, acolo unde s-a înregistrat o temperatură minimă de -23 de grade celsius. Tot în Harghita, la Joseni, mercurul din termometre a scăzut până la -20 de grade celsius, iar la Toplița au fost -19 grade.
Frig a fost și în județul Covasna. La Întorsura Buzăului am avut, în această dimineață, -18 grade celsius, la fel ca la Târgu Secuiesc, în timp ce la Sfântu Gheorghe s-au înregistrat -14 grade celsius și la Baraolt -13.
Citește și:
- 18:25 - 28 de elevi români, blocați în teroarea rachetelor. Profesoara a povestit în exclusivitate pentru Realitatea PLUS ce se va întâmpla cu ei
- 15:07 - Medicul lui Netanyahu: „Israelul a luat măsuri. Regimul va cădea!”
- 12:22 - Ministerul Afacerilor Externe al României: „Românii din zonele afectate de operațiuni militare sunt în siguranță. Aproape 1.000 de persoane, în contact cu misiunile diplomatice”
- 11:13 - Vremea azi, 1 martie: temperaturi peste normalul perioadei. Maximele ajung la 17 grade în unele regiuni
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News











