Actualitate· 1 min citire

Doi antreprenori din Topliţa au investit 75.000 euro într-o cabană inedită

24 mar. 2021, 15:05
Actualizat: 24 mar. 2021, 15:05
Doi antreprenori din Topliţa au investit 75.000 euro într-o cabană inedită

Doi antreprenori din Topliţa au investit 75.000 euro într-o cabană inedită

Articol scris de Realitatea de Harghita

Cei doi antreprenori au mizat pe un business în turism în oraşul lor natal

Victor şi Tudor Cotfas, doi fraţi din Topliţa, judeţul Harghita, au deschis anul trecut cabana A după o investiţie de 75.000 euro, scrie Ziarul Financiar.

Cei doi antreprenori au mizat pe un business în turism în oraşul lor natal, unde, după părerea lor, există un deficit de unităţi de cazare. Unitatea de cazare a fost deschisă în 2020 pentru turişti, dar din 2019 ea a funcţionat cu circuit închis.

Povestea din spatele unităţii de cazare vine din două direcţii, a mea şi a fratelui meu. Amândoi avem o pasiune pentru turism şi zonele montane, pasiune dobândită de-a lungul timpului din experienţele  amândurora ca schiori de performanţă. Plecând de la această pasiune de călătorii în zone montane ne-a venit ideea de a face la Topliţa, oraşul nostru natal, Cabana A. Am ales să facem o cabană diferită şi să o integrăm în circuitul turistic din zona municipiului Topliţa, care duce lipsă de unităţi de cazare, mai ales unităţi de cazare premium“, spune Victor Cotfas, proprietarul Cabanei A.

Text și foto: ZF.ro

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate