Actualitate· 1 min citire

Două mesaje RO-ALERT, în doar câteva ore!

Două mesaje RO-ALERT, în doar câteva ore!

Două mesaje RO-ALERT, în doar câteva ore!

Realitatea de Harghita
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 6 iun. 2021, 13:40

A fost semnalată prezența urşilor

ISU Harghita anunță că noaptea trecută, aproape de miezul nopții, au fost transmise două mesaje de avertizare prin intermediul sistemului RO-ALERT.

Mesajele au fost transmise în urma semnalării prezenței unor urși în Izvoru Mureșului, zona Complexului sportiv și în Subcetate, Str.Libertății. Au intervenit două echipaje IJJ, iar echipajele SMURD Gheorgheni și Toplița au asigurat zona.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate