Advertising
George Simion, surprins de echipamentele militare fabricate în România: „Aici ar trebui să meargă banii, nu spre Rheinmetall”-VIDEO
14 mai 2026, 21:47

George Simion, liderul AUR
Sursă: realitatea.net
Președintele AUR, George Simion, a mers, joi, în vizită la standul României de la expoziția internațională „Black Sea Defense, Aerospace and Security – BSDA 2026”.
Liderul AUR a fost surpins de echipamentele militare produse de companiile românești, care în ciuda tehnologiilor de ultimă generație nu au fost incluse în programul SAFE.
”Produs în România- am rămas surprins să văd echipamentele militare făcute de români. Aici ar trebui să meargă banii, nu spre Rheinmetall”, a scris George Simion pe Facebook.
Dialogul președintelui AUR cu reprezentanții companiilor românești poate fi urmărit, aici:
MATERIAL PUBLICITAR POLITIC PARTIDUL ALIANȚA PENTRU UNIREA ROMANILOR (AUR). Notificare privind transparența la https://www.realitatea.net/notificare-transparenta-publicitate-politica-2026
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:49 - MM Stoica a explodat după ce FCSB a ratat două transferuri importante: „Nu aruncăm cu banii!” Ce sume uriașe au cerut cluburile
- 14:07 - Decizie‑șoc în scandalul Prodan–Reghecampf: instanța îi dă dreptate impresarei. „Amantele pot fi vinovate!”
- 13:39 - Curtea de Apel îl lasă pe generalul Gheorghiță Vlad fără telefon. Instanța a respins cererea șefului Statului Major al Armatei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News














